همسپار | ایجاد تبلیغات شناور
تبلیغات
بستن پنجره
همسپار | ایجاد تبلیغات شناور
تبلیغات
بستن پنجره
توضیح

کاهش وزن با چای سبز

کاهش وزن با چای سبز

تاثیر چای سبز بر کاهش وزن

 

چای سبز و کاهش وزن

 

شواهد رورافزا، دائما بر تاثیر چای سبز بر کاهش وزن تاکید دارند. عناصر کلیدی در چای سبز که به کاهش وزن بدن کمک می‌کنند، ترکیباتی هستند که به نام اپی گالو کاتچین ( EGCG ) شناخته می‌شوند. تحقیقات نشان می‌دهد این ترکیبات به افزایش متابولیسم کمک کرده، اکسیداسیون چربی را تحریک می‌کنند و به بدن کمک می‌کنند تا دفع چربی را افزایش دهد.

مطالعات اخیر توجه ویژه‌ای به ( EGCG ) به روش‌های مختلفی نشان داده است. مشخص شده است که ( EGCG ) به طور همزمان متابولیسم را افزایش داده و اکسیداسیون چربی را تحریک می‌کند.

شواهد نشان می‌دهد که این امر می‌تواند به بدن کمک کند دفع چربی را از طریق مواد زائد افزایش دهد. مطالعات همچنین به این احتمال اشاره می‌کنند که مصرف چای سبز به منظور کاهش وزن، حتی می‌تواند باعث جلوگیری از رشد سلول‌های چربی بدن شود.

طی پژوهش‌هایی که بر روی موش‌هایی که افزایش وزنی مشابه با انسان داشتند انجام شد، از ( EGCG ) به عنوان یک مکمل غذایی استفاده شد. این مطالعه نشان داد که افزایش وزن شکمی که به طور معمول ناشی از کاهش میزان گلوکز خون و افزایش لیپیدهای مدفوعی بود، در گروه آزمایشی که مکمل ( EGCG ) دریافت کردند، متعاقبا کاهش یافت.

این حیوانات همچنین واکنش بهتری نسبت به انسولین نشان دادند و میزان شیوع کبد چرب در آنها کاهش یافت.

مطالعات بالینی بر انسان‌ها

پژوهش مشابهی نیز بر روی گروهی از سالمندان مبتلا به سندرم متابولیک در دانشگاه Pontifical Catholic ریو گراند دو سول انجام شد. از گروه آزمایش خواسته شد به مدت دو ماه، روزی سه فنجان چای سبز بنوشند، بدون اینکه تغییری در رژیم غذایی خود ایجاد کنند.

در پایان آزمایش، کاهش چشمگیری در سایز مشخص شد، و همین امر محققان را به تأیید اثربخشی چای سبز در کاهش وزن ترغیب کرد.

بیشتر افراد گمان میکنند تنها با نوشیدن دمنوش های گیاهی و چای سبز میتوانند سریعتر به وزن ایده ال برسند. در حالیکه این تصور اشتباه است.

چای سبز و گیاهان دارویی برای لاغری تنها در کنار برنامه رزیم غذایی مناسب و ورزش میتواند نتیجه مطلوبی در لاغری وکاهش وزن شما داشته باشد.

ادامه مطلب در منبع: کاهش وزن با چای سبز

در تاريخ 21/مه/2018 بدون دیدگاه برچسب ها :

نوشته شده توسط robofood

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است.
اجرا شده توسطهمسپار